Вітаємо із професійним святом – Днем працівників морського і річкового флоту України

У першу неділю липня відзначають професійне свято ті, кому підвладні водні простори – працівники морського та річкового флоту України.

Робота морського і річкового флоту дуже нелегка та вимагає самовідданої служби. Своїй професії мореплавці присвячують життя, перебуваючи довгі місяці за тисячі кілометрів від родини та подекуди ризикуючи своїм життям.

Підкорюючи бездонні морські простори, українські мореплавці виконують відповідальні та складні завдання, розвивають морегосподарчій комплекс та судноплавство на внутрішніх водних шляхах, забезпечують роботу берегової інфраструктури, будують судна та забезпечують безаварійну роботу суден у експлуатації, створюють нормативну базу та забезпечують її виконання. Робота різнопрофільна, але націлена на збереження людського життя та охорону навколишнього середовища.

Бажаємо вам щастя, міцного здоров’я, невичерпної енергії, успіху в усіх починаннях, впевненості в майбутньому. Нехай справа, якій ви віддаєте свою майстерність та досвід, служить розвитку флоту і процвітанню нашої країни!

Особливі привітання нашим мужнім воїнам, які захищають Україну на водних просторах! Повертайтесь додому живими та здоровими – ми вас з нетерпінням чекаємо з Перемогою!

Попутного вітру і сім футів під кілем!

Довідково:

Національне професійне свято День працівників морського і річкового флоту України відзначається в Україні щорічно в першу неділю липня, згідно з Указом Президента України Петра Порошенка № 332/2015 від 12 червня 2015 року. Хоча дата свята неодноразово змінювалася. Спочатку своє свято в українських моряків з’явилося у 1993 році, згідно з Указом першого президента України Леоніда Кравчука № 236 від 29 червня 1993 року, як День працівників морського і річкового флоту. У 2006 році вже Віктор Ющенко своїм Указом № 259 виділив в окрему дату свято військовослужбовців Військово-морського флоту України. У 2008 році Указом № 1053 від 18 листопада 2008 року «Про День флоту України» Президент України Віктор Ющенко встановив на Україні професійне свято працівників морського і річкового флоту та військовослужбовців Військово-морських сил Збройних сил України – День флоту України. Його вирішено було відзначати щорічно у першу неділю липня. У цьому ж указі скасовані попередні Укази від 29 червня 1993 року №236 «Про День працівників морського і річкового флоту» та від 24 березня 2006 року №259 «Про День Військово-морських сил Збройних сил України». Рішення про встановлення даного професійного свята було прийнято з метою відродження і розвитку національних морських традицій. 30 грудня 2011 президент Янукович скасував Указ Ющенка і підписав інший Указ, яким День флоту України наказано було відзначати в останню неділю липня. Але новий президент України Петро Порошенко своїм Указом № 332/2015 скасував указ Януковича і повернув святкування Дня працівників морського і річкового флоту на першу неділю липня.

Link copied
Перейти до вмісту