РЕГІСТР СУДНОПЛАВСТВА ВІДСТОЮЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ У ДУНАЙСЬКІЙ КОМІСІЇ

У Будапешті (Угорщина) українська делегація приймала участь у засіданні робочої групи Дунайської Комісії (ДК) з юридичних та фінансових питань. Основні питання, що винесли на розгляд, пов’язані з покращенням умов дунайського судноплавства. Вирішальна дискусійна тема – визнання країнами-членами ДК дії суднових документів, виданих на судна внутрішнього плавання країнами-членами ДК, які не є державами Європейського Союзу. Регістр судноплавства України наполегливо відстоює позицію нашої держави у цьому важливому питанні.

На сьогоднішній день в межах Євросоюзу та повноважень Дунайської комісії, повноправним членом якої є Україна, триває дискусія щодо приєднання нашої країни до імплементації Європейського стандарту, який встановлює технічні вимоги до суден внутрішнього плавання (ES-TRIN) у дунайському судноплавстві. Так, з одного боку Україна, є повноправним членом ДК, з іншого – поки що не є членом Євросоюзу.

Обговорення ситуації навколо цього питання триває вже кілька років і цього разу у Будапешті українська делегація, що брала участь онлайн, сподівається на виважену і визначену позицію саме Дунайської комісії, мета створення якої – захист інтересів країн Дунайського басейну.  

Україна схвалює зусилля країн-членів Дунайської комісії щодо пошуку компромісного вирішення важливого для нашої країни питання – визнання відповідності до євростандартів суднових документів, виданих на судна внутрішнього плавання, національним класифікаційним товариством – Регістром судноплавства України.

«Україна не просить особливих преференцій чи особливого підходу щодо застосування технічних вимог, викладених у Директиві (ЄС)2016/1629, до суден внутрішнього плавання під прапором України. Регістр як підприємство, основні види діяльності якого пов’язані з забезпеченням безпеки судноплавства, постійно удосконалює власну нормативно-технічну базу та співпрацює з міжнародними та європейськими профільними структурами. Більш того, ми вже синхронізували власні Правила та вітчизняні норми у сфері судноплавства з відповідними нормами ЄС. На сьогоднішній день Україна має офіційний статус держави-кандидата на вступ до Європейського Союзу, тож такими робочими кроками, як співпраця з галузевими європейськими комітетами, зокрема з Дунайською комісією, Європейським Комітетом з розробки стандартів в галузі внутрішнього судноплавства (CESNI), Регістр судноплавства України робить свій внесок до наближення України до членства у Європейському Союзі», – підкреслив генеральний директор Регістра судноплавства Олександр Ріффа.

Для довідки:

Дунайська комісія (ДК, англ. Danube Commission, фр. Commission du Danube) — міжнародна міжурядова організація, створена в рамках Конвенції про режим судноплавства на Дунаї, підписаної в Белграді 18 серпня 1948 року.

У своїй роботі Дунайська Комісія використовує багатий історичний досвід регулювання судноплавства по міжнародних річках Європи і найкращі традиції міжнародних річкових комісій.

Запрошуємо на наш офіційний сайт, канал Телеграм та сторінку Фейсбук:

Link copied
Перейти до вмісту