Фахівці Регістра судноплавства України долучилися до Експертної місії TAIEX

Працівники Державного підприємства “Класифікаційне товариство «Регістра судноплавства України» взяли участь у експертній місії TAIEX. ЇЇ тема – «Імплементація в Україні Директиви (ЄС) 2016/1629, що встановлює технічні вимоги до суден внутрішнього водного транспорту». Захід було організовано у співпраці з Міністерством Інфраструктури України та Державною службою морського, внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.

Її мета – сприяння Адміністрації судноплавства та Регістру судноплавства України, що належить до сфери управління Адміністрації судноплавства, обміну досвідом стосовно Директиви Європейського союзу 2016/1629, що встановлює технічні вимоги до суден внутрішнього водного транспорту. Відбувся обмін інформацією щодо вимог цієї Директиви з експертами TAIEX з Хорватії, Німеччини і Франції, які поділилися своїм досвідом імплементації Директиви (ЄС) 2016/1629 та досвідом щодо законодавства їхніх країн, а також надали практичні рекомендації.  

Захід відкрив заступник Голови Адміністрації судноплавства Віктор Вишньов. Він подякував експертам TAIEX за підтримку України та надання практичних порад.

«У червні 2022 року Європейська Рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Таким чином, ми повинні продовжувати наполегливо працювати та робити все, щоб відповідати нормам і стандартам Європейського союзу. Переконаний, наш захід сприятиме цьому», – зазначив Віктор Вишньов.

Від Регістра судноплавства України в рамках інструмента TAIEX в режимі он-лайн прийняли участь ряд персоналу РУ, що безпосередньо організує та проводить технічний нагляд стосовно суден внутрішнього водного транспорту.

За словами заступника генерального директора Олега Кєніга, українським фахівцям було цінним почути про досвід роботи колег з Хорватії, Німеччини і Франції щодо розробки, впровадження та підтримки в країнах Європейського союзу вимог Директиви (ЄС) 2016/1629, що встановлює технічні вимоги до суден внутрішнього водного транспорту.

«Експерти TAIEX з Хорватії, Німеччини і Франції покроково виклали ключові аспекти вимог ЄС, Директиви (ЄС) 2016/1629, Європейського стандарту, що встановлює технічні вимоги до суден внутрішнього плавання (ESTRIN), Європейського комітету з розробки стандартів у сфері внутрішнього судноплавства (CESNI). Фахівці предметно зупинились на кожному пункті Директиви відповідно до видів діяльності Морських Адміністрацій. Кваліфіковані та досвідчені експерти наголошували на важливих аспектах в процесі розробці та впровадженні визнання Класифікаційних товариств та визнаних організацій, а саме: ділились досвідом проведення технічного нагляду, робили акценти на можливих ризиках та рекомендували можливі варіанти їх усунення», – зазначив заступник генерального директора Олег Кєніг.

Для довідки.

TAIEX – це інструмент технічної допомоги та обміну інформацією Європейської Комісії. TAIEX підтримує державні органи управління щодо наближення, застосування та виконання законодавства ЄС, а також сприяє обміну найкращими практиками ЄС. Він значною мірою керується потребами та надає відповідний спеціальний досвід для вирішення проблем у короткий термін.

Запрошуємо на наш офіційний сайт, канал Телеграм та сторінку Фейсбук:

Link copied
Перейти до вмісту