Припинено членство рф у Паризькому меморандумі

На засіданні 55-го Комітету Парижського Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю суден державою порту (Paris MOU): прийнято рішення призупинити членство рф у Паризькому меморандумі, воно набуває чинності негайно і діятиме до подальшого повідомлення https://www.parismou.org/sites/default/files/Press%20Release%20PSCC55.pdf.
Рішення про це на своїх щорічних зборах прийняв Європейський регіональний орган державного портового контролю (PSC) Паризького меморандуму про взаєморозуміння по контролю суден державою порту, що стало частиною скоординованих міжнародних дій проти російських державних органів у відповідь на початок повномасштабних бойових дій рф на території Україні.
Ініціатива Паризького меморандуму приведе до того, що деякі великі російські порти, у тому числі чорноморські, а також Санкт-Петербург і Владивосток, не підпадатимуть під дію єдиних стандартів інспекцій державного портового контролю і звітності. Так, Paris MoU збирає дані інспекцій PSC з країн-членів, щоб забезпечити повністю прозору базу даних інформації про стандарти безпеки суден, що заходять в європейські порти. Упродовж багатьох років місією Paris MoU було викоренити субстандартне судноплавство за допомогою системи державного портового контролю. Щороку в портах, що входять до меморандуму, проводилося більше 17 тис. інспекцій на борту суден з метою упевнитися, що судна відповідають міжнародним стандартам безпеки і природоохоронним нормам, а для моряків створені нормальні робочі умови.
На зараз в Паризький меморандум про взаєморозуміння входять 27 країн. Після призупинення членства рф ця цифра не змінилася, оскільки на тих же зборах в організацію прийняли Чорногорію.
Також на засіданні Комітету Paris MOU було заявлено, що запланована цього року на суднах інспекційна кампанія Паризького меморандуму про взаєморозуміння буде зосереджена на дотриманні стандартів навчання, сертифікації та несення вахти.

Link copied
Перейти до вмісту