97 сесія Дунайської Комісії

15 червня 2022 відбулася 97 сесії Дунайської Комісії, що розпустила Підготовчий комітет Дипломатичної конференції з питань перегляду Конвенції про режим судноплавства на Дунаї, до якого також входила і рф, та створила Підготовчий комітет Дипломатичної конференції щодо режиму навігації на річці Дунай у складі виключно придунайських держав, тобто без російських представників. Таким чином зроблено ще один крок, щоб рф не лише отримала заслужене покарання за свої дії, а і щоб питаннями розвитку судноплавства на Дунаї займалися виключно придунайські країни.
97 сесія Дунайської комісії стала черговим кроком розвитку співпраці з Генеральною дирекцією мобільності і транспорту Європейської комісії DG MOVE та Центральної Комісії судноплавства по Рейну (ЦКСР), що дозволяє створення єдиної платформи спілкування ЄС – Україна для пошуку нових рішень транспортної логістики, в тому числі і зв’язку Рейн-Майн-Дунай. Вперше на 97 сесії ДК була присутня Генеральний секретар Рейнської комісії пані Люсія Люйтен.
Делегацією України були надані пропозиції щодо сприяння роботи дунайських портів України та суден під прапором України шляхом оптимізації транспортної логістики, які були враховані у постановах 97 сесії ДК.
У виступі представника Регістру судноплавства України, у складі делегації України, було висловлено позицію України щодо визначення дії суднових документів судових документів, виданих на судна внутрішнього плавання державами-членами Дунайської Комісії, які не є членами Європейського Союзу на національних дільницях держав -членів ДК. Пропозицію прийнято до опрацювання на технічній та юридично-фінансовій групах, щодо уточнення термінів перехідного періоду дії вищезазначених суднових документів для прийняття рішення на 98 сесії Дунайської комісії.

Link copied
Перейти до вмісту