Зроблено ще один крок до синхронізації вітчизняних норм у сфері судноплавства з відповідними нормами ЄС

Українська делегація у складі заступника Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України Віктора Вишньова та генерального директора Регістру судноплавства України Олександра Ріффи взяла активну участь у засіданні робочої групи із розробки технічних вимог до суден внутрішнього плавання Європейського Комітету з розробки стандартів в галузі внутрішнього судноплавства CESNI протягом 28 – 29 червня 2022 року у м. Страсбург, Франція.

Саме ця європейська структура з 2015 року створює галузеві нормативи, зокрема щодо суден, екіпажів та інформаційних технологій.
«Основні види діяльності Регістру пов’язані з забезпеченням безпеки судноплавства. Ми постійно удосконалюємо власну нормативно-технічну базу та співпрацюємо з міжнародними та європейськими профільними структурами. На сьогоднішній день Україна має офіційний статус держави-кандидата на вступ до ЄС. І наша зона відповідальності – синхронізувати вітчизняні норми у сфері судноплавства з відповідними нормами ЄС. Тож такими робочими кроками, як співпраця з галузевими європейськими комітетами, як у випадку з CESNI, Регістр судноплавства України робить свій внесок до наближення України до членства у Європейському Союзі», – зазначив Олександр Ріффа.

За результатами дводенної роботи української делегації у Страсбурзі ряд вітчизняних технічних вимог до суден внутрішнього плавання будуть оновлені. Зокрема, щодо електронного обладнання та суден, зберігання легкозаймистого палива, керівництва встановлення обладнання автоматичних ідентифікаційних систем (АІС) для внутрішнього судноплавства, обладнання для збору та утилізації стічних вод та установок, необхідних для безпечного плавання суден.
Відзначимо, що оновлення технічних стандартів відповідно до директив ЄС та розробок його галузевих структур у першу чергу спрямовано на модернізацію та екологізацію флоту та має на меті збереження високих стандартів безпеки внутрішнього судноплавства.
Для довідки:
CESNI – European committee for drawing up standards in the field of inland navigation. Офіційний сайт – www.cesni.eu.
До складу CESNI входять експерти 28 держав-членів Центральної комісії судноплавства по Рейну та ЄС.
18 жовтня 2017 року Україна набула статусу держави-наглядача у CESNI.

Link copied
Перейти до вмісту