Питання роботи 98 сесії Дунайської Комісії

Регістр судноплавства України взяв онлайн участь у роботі 98 сесії Дунайської Комісії, яка відбулася 15 грудня 2022 року у гібридному форматі. Засідання проходило у місті Будапешт, Угорщина. Участь у засіданні брали представники держав членів Дунайської Комісії, Європейської Економічної Комісії Організації Об’єднаних націй. Регістр у засіданні представляв Микола Сльозко – начальник відділу розробки Правил і норм.

Основними питаннями, що розглядалися на даному засіданні, було звітування щодо виконаної Дунайською Комісією (ДК) роботи в 2022 році, план роботи ДК на 2023 рік, співпраця ДК з міжнародними організаціями, навігаційні, технічні питання та питання радіозв’язку, питання експлуатації та екології, обговорення та прийняття відповідних постанов із цих питань.

Особливу увагу було приділено питанню взаємного визнання суднових документів, що видаються на судна відповідно до вимог Директиви (ЄС) 2016/1629 та відповідно до Рекомендацій ДК стосовно технічних вимог до суден внутрішнього плавання. Прийняті на сесії рішення будуть враховані в нормативних документах Регістра, що гарантує своєчасне застосування вимог міжнародних інституцій до суден, які знаходяться під класом та технічним наглядом Регістра судноплавства України.

Нагадаємо, що цього року в ході 12-ої позачергової сесії ДК представники держав-членів визнали порушення рф основних принципів Белградської Конвенції (док. ДК/СЕС ХІІ Вн./3) та позбавили будь-яких представників рф права участі в усіх засіданнях Дунайської Комісії до відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Також у поточному році тривала дискусія щодо приєднання нашої країни до імплементації європейського стандарту, який встановлює технічні вимоги до суден внутрішнього плавання (ES-TRIN) у дунайському судноплавстві. Так, з одного боку Україна, є повноправним членом ДК, з іншого – поки що не є членом Євросоюзу. Обговорення ситуації навколо цього питання триває вже кілька років і українська делегація сподівається на виважену і визначену позицію саме Дунайської комісії, мета створення якої – захист інтересів країн Дунайського басейну.

99-а сесія Дунайської Комісії запланована на 15 червня 2023 року.

Запрошуємо на наш офіційний сайт, канал Телеграм та сторінку Фейсбук:

Link copied
Перейти до вмісту