Науково-дослідницьке судно “НООСФЕРА” успішно пройшло ходові випробування

19 січня 2022 року після завершення технічного обслуговування науково-дослідницьке судно “Ноосфера” повернувся в п. Одеса, після проведеного ремонту та технічного обслуговування судна на ПрАТ “ІСРЗ” у м. Чорноморськ.
Під час переходу з Чорноморську до Одеси судно “Ноосфера” пройшла ходові випробування під наглядом Регістра судноплавства України. На ходових випробуваннях зі сторони Регистру взяли участь – директор Регіонального представництва в м. Одеса Дученко М.Г., головний інженер-інспектор Драчук В.О., інженер-інспектор Рижаков Є.О. Була перевірена робота головних та допоміжних двигунів, керованість судна на різних режимах ходу, а також готовність до спуску рятувальних шлюпок і плотів, роботу якірного та палубного обладнання.
Окремо протестована робота системи динамічного позиціонування, яка дозволяє годинами утримувати судно в одній і тій же точці з відхиленням у кілька сантиметрів: в Україні “Ноосфера” є першим судном, оснащеним цією сучасною системою. Всі тести пройшли успішно, тож з технічного боку флагман українського наукового флоту повністю готовий до першого експедиційного рейсу та роботи у складних умовах.
Вихід в Антарктику заплановано на наступний тиждень з українським екіпажем, який поведе флагман українського наукового флоту в першу експедицію.

Link copied
Перейти до вмісту