Фахівці Регістра судноплавства України пройшли навчання в рамках інструмента TAIEX

17-18 жовтня 2022 року працівники Адміністрації судноплавства брали участь у експертній місії TAIEX на тему: «Система управління якістю».

Її мета – обговорювання питань розробки, впровадження та підтримки системи управління якістю з метою ефективного забезпечення виконання зобов’язань держави прапора, держави порту і прибережної держави за міжнародними договорами України у сферах морського транспорту та торговельного мореплавства, а також знайомство з досвідом роботи Адміністрації безпеки транспорту Литви та отримання практичних порад та рекомендацій щодо відповідних стандартів ЄС.

Захід відкрив заступник Голови Адміністрації судноплавства Віктор Вишньов. Він подякував литовським колегам за підтримку України та надання практичних порад з системи управління якістю.

«У червні 2022 року Європейська Рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Таким чином, ми повинні продовжувати наполегливо працювати та робити все, щоб відповідати нормам і стандартам Європейського союзу. Переконаний, наш захід сприятиме цьому», – зазначив Віктор Вишньов.

Від Регістра судноплавства України в рамках інструмента TAIEX в режимі он-лайн навчання пройшла начальник відділу сертифікації систем менеджменту Вікторія Ковальова та начальник відділу управління якістю Сергій Зінченко.

За словами Вікторії Ковальової, українським фахівцям було цінним почути про досвід роботи литовських колег щодо розробки, впровадження та підтримки системи менеджменту якості.

«Лектори покроково виклали вимоги міжнародного стандарту ISO 9001:2015, предметно зупиняючись на кожному пункті стандарту відповідно до видів діяльності Морських Адміністрацій. Кваліфіковані та досвідчені аудитори наголошували на важливих аспектах в процесі розробці та впровадженні системи менеджменту якості, а саме: ділились досвідом проведення аудитів та їхніх методів, робили акценти на можливих ризиках та рекомендували можливості варіанти їх усунення», – зазначила начальник відділу сертифікації систем менеджменту Регістра Вікторія Ковальова.

Для довідки.
TAIEX – це інструмент технічної допомоги та обміну інформацією Європейської Комісії. TAIEX підтримує державні органи управління щодо наближення, застосування та виконання законодавства ЄС, а також сприяє обміну найкращими практиками ЄС. Він значною мірою керується потребами та надає відповідний спеціальний досвід для вирішення проблем у короткий термін.

Link copied
Перейти до вмісту