Як краще експлуатувати судно в умовах зледеніння: Національний Антарктичний Науковий Центр почав наукову співпрацю з Регістром судноплавства України

🗓️✒️ Досвід антарктичних рейсів «Ноосфери» використають для покращення експлуатації інших суден у складних умовах та навчання майбутніх кораблебудівників і моряків. Це передбачено меморандумом про співпрацю, який був підписаний між Регістром судноплавства України і Національним Антарктичним Науковим Центром сьогодні, 20 грудня 2023 року.

✨ Як відомо, «Ноосфера» – нині єдине наукове судно України льодового класу. Тож важливо не лише використовувати його для полярних досліджень, а й вивчати досвід експлуатації криголама в складних умовах Антарктики, зокрема зледеніння. Це допоможе покращити використання інших суден у схожих умовах, а також удосконалити підготовку українських студентів-кораблебудівників і моряків.

⚓️ У межах меморандуму передбачається спільне проведення досліджень на борту «Ноосфери». Насамперед вивчатимуть поведінку в полярних умовах металевих конструкцій, механічних установок, машин та механізмів, навігаційного та радіообладнання. На основі отриманих результатів Регістр зможе поліпшувати свої Правила класифікації та побудови суден і підтримувати Фонд діючих документів у сучасному стані.

⛴️Водночас Регістр надаватиме НАНЦ актуальну інформацію (а вона постійно оновлюється) щодо вимог до суден в полярних водах. Це дозволить підтримувати технічний стан «Ноосфери» відповідно до найвищих світових стандартів.

💥Генеральний директор Регістру судноплавства України Сергій Гурський зазначив: «Меморандум передбачає стратегічне партнерство та взаємовигідну співпрацю у навчальній, виробничій та інноваційних сферах, і це тільки перший крок на шляху великої спільної роботи».
З ним погодився й очільник НАНЦ Євген Дикий: «Ми маємо гарну історію взаємодії з Регістром судноплавства з першого дня, як “Ноосфера” прийшла до України, а сьогодні почали новий етап – науковий, що не може не радувати».

🤝Приємним подарунком для НАНЦ став календар від Регістру на 2024 рік зі світлиною «Ноосфери» і написом «Крізь кригу до Перемоги». Гадаємо, під цим гаслом сьогодні готовий підписатися кожен українець.

💦Запрошуємо на наш офіційний сайт, канал Телеграм та сторінку Фейсбук:
https://shipregister.ua
https://t.me/shipregister_ua
https://www.facebook.com/shipregister.ua

Link copied
Перейти до вмісту