Відбулося 18-е засідання Комітету Регіональної угоди про службу радіозв’язку на внутрішніх водних шляхах (RAINWAT)

Засідання Комітету RAINWAT проходило 23-24 березня поточного року у м. Прага (Чеська республіка) у гібридному форматі. За дорученням міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, у засіданні від України дистанційно брали участь Людмила Карпенко – Український державний центр радіочастот та Тимофій Ткачук – Регістр судноплавства України.
Під час засідання було представлено звернення України стосовно повномасштабного вторгнення Росії, яке є актом війни, грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права. Враховуючи запроваджений у країні воєнний стан, була також надана інформація щодо терміну дії ліцензій на суднові станції для суден під прапором України. Звернення було підтримано членами засідання.
На засіданні були обговорені поточні питання щодо використання радіочастот на внутрішніх водних шляхах Європи, зміни, що вносяться до Регіональної угоди та питання функціонування служби радіозв’язку на внутрішніх водних шляхах (ВВШ). Також була представлена інформація щодо прийнятих рішень з питань морського рухомого зв’язку та зв’язку на ВВШ іншими міжнародними організаціями, зокрема Дунайською комісією.
Крім того, за дозволом Голови комітету RAINWAT, під час засідання було порушене питання щодо можливості взаємодії Регістра судноплавства України з провідними класифікаційними товариствами Європи.
Голова Комітету RAINWAT Pavel Ellinger висловив співчуття і підтримку народу України, надію на мир в незалежній Україні та подовження співпраці.
Довідка: Комітет RAINWAT (Regional Arrangement Concerning the Radiotelephone Service on Inland Waterways), утворено з метою адміністрування Регіональної угоди про службу радіозв’язку на внутрішніх водних шляхах. Діюча на цей час Угода була укладена 18 квітня 2012 року у м. Бухарест, відповідно до статті 6 Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку. У 2021 році Україна приєдналась до Регіональної Угоди та з цього часу Україна є не спостерігачем, а стороною Регіональної Угоди про служби радіозв’язку на внутрішніх водних шляхах Європи. На зараз сторонами Регіональної угоди про службу радіозв’язку на внутрішніх водних шляхах (RAINWAT) є наступні країни: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Франція, Німеччина, Угорщина, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Польща, Сербія, Словацька Республіка, Швейцарія та Україна.

Link copied
Перейти до вмісту