РЕГІСТР СУДНОПЛАВСТВА НАПОЛЕГЛИВО ВІДСТОЮЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ У ДУНАЙСЬКІЙ КОМІСІЇ

У Будапешті, Угорщина українська делегація бере участь у засіданні робочої групи Дунайської Комісії (ДК) з технічних питань. Основна дискусійна тема  – визнання країнами-членами ДК дії суднових документів, виданих на судна внутрішнього плавання країнами-членами ДК, які не є державами Європейського Союзу. Позицію нашої держави у цьому важливому питанні відстоює генеральний директор Державного підприємства “Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України” Олександр Ріффа у складі української делегації.

На сьогоднішній день в межах Євросоюзу та повноважень Дунайської комісії, повноправним членом якої є Україна, триває дискусія щодо приєднання нашої країни до імплементації Європейського стандарту, який встановлює технічні вимоги до суден внутрішнього плавання (ES-TRIN) у дунайському судноплавстві. Так, з одного боку Україна є повноправним членом ДК, з іншого – поки що не є членом Євросоюзу.

Обговорення ситуації навколо цього питання триває вже кілька років і цього разу у Будапешті українська делегація сподівається на виважену і визначену позицію саме Дунайської комісії, мета створення якої – захист інтересів країн Дунайського басейну.  

«Україна схвалює зусилля країн-членів Дунайської комісії щодо пошуку компромісного вирішення важливого для нашої країни питання – визнання відповідності до євростандартів суднових документів, виданих на судна внутрішнього плавання, національним класифікаційним товариством – Регістр судноплавства України. Україна не просить особливих преференцій чи особливого підходу щодо застосування технічних вимог, викладених у Директиві (ЄС)2016/1629, до суден внутрішнього плавання під прапором України. Регістр як підприємство, основні види діяльності якого пов’язані з забезпеченням безпеки судноплавства, постійно удосконалює власну нормативно-технічну базу та співпрацює з міжнародними та європейськими профільними структурами. Більш того, ми вже синхронізували власні Правила та вітчизняні норми у сфері судноплавства з відповідними нормами ЄС. На сьогоднішній день Україна має офіційний статус держави-кандидата на вступ до Європейського Союзу, тож такими робочими кроками, як співпраця з галузевими європейськими комітетами, зокрема з Дунайською комісією, Європейським Комітетом з розробки стандартів в галузі внутрішнього судноплавства (CESNI), Регістр судноплавства України робить свій внесок до наближення України до членства у Європейському Союзі», – зазначив Олександр Ріффа. 

Також голова національного класифікаційного товариства звернувся до членів Дунайської комісії, які ще не визначилися по принциповому для України питанню, з пропозицією: якщо є будь-які сумніви щодо відповідності до вимог євростандартів Правил Регістра судноплавства України,  підприємство готове до будь-яких аудитів з боку країн-членів ДК.












Link copied
Перейти до вмісту