Сертифікація малих суден

CIN (Craft Identification Number) — це ідентифікаційний номер корпусу малого судна, вимоги до якого наведені у стандарті ISO 10087:2006. В попередній версії стандарту ISO 10087:1996 він називався HIN (Hull Identification Number). В деяких джерелах можна зустріти і такий термін як – MIC (Manufacturer Identification Code).

Присутність на корпусі СIN коду є підтвердженням сертифікації малого судна та захищає виробника та споживача від підробок. СIN відображає місце, дату побудови, модель та серійний номер малого судна. Цей код є унікальним для кожного індивідуального судна!

Відсутність або порушення таблички СIN швидше за все свідчить про те, що судно старе, не сертифіковане або побувало в серйозній аварії і пройшло ремонт, чи взагалі крадене.

Відповідно до вимог пункту 1.3.4.10.5.1 частини 1 “Правил класифікації та побудови суден” видання 2010 р., стандарту ISO 10087:2006 “Малі судна. Ідентифікація судна. Система кодування”, кожне судно повинно бути марковане ідентифікаційним номером – CIN кодом, який надається національним класифікаційним товариством.


Структура СІN коду для нанесення на корпус малого судна, відповідно до стандарту ISO 10087:2006 має такий вигляд:

“UA” “ABC” “00001” “F” “2” “13”

UA Країна виробник Перші два знака (перший розряд), після яких йде дефіс, визначають код країни, в якій мале судно було виготовлене. Код країни виробника визначається відповідно до стандарту ISO 3166 (для України – UA)
ABC Ідентифікація виробника Наступні три знаки (другий розряд) визначають унікальний код ідентифікації виготовлювача, що визначається Регістром. Виготовлювачем може бути будь-яка компанія, визнана Регістром та має діюче Свідоцтво про відповідність підприємства відповідно до вимог Регістра судноплавства України. Якщо на підприємстві при виготовленні малого судна є підрядники, другий розряд ідентифікаційного номера привласнюється підприємству, що реєструє ідентифікаційний номер. Присвоєний унікальний код виготовлювачеві не повторюється.
00001 Серійний номер Наступні п’ять знаків (третій розряд) зазначають серійний номер малого судна
FМісяць виготовлення Наступний знак (четвертий розряд) визначає місяць виготовлення, що повинен бути відповідно закодований: A-Січень, B-Лютий, C-Березень, D-Квітень, E-Травень, F-Червень, G-Липень, H-Серпень, I-Вересень, J-Жовтень, K-Листопад, L-Грудень
2 Рік виготовлення Наступний знак (п’ятий розряд) визначає рік виготовлення судна. Рік виготовлення позначається останньою цифрою року виготовлення (наприклад для 2012 року – цифра 2)
13 Рік моделі
Рік моделі вказує, коли судно планується до реалізації. Рік моделі – це дванадцятимісячний період, протягом якого судно планується до реалізації. Судно, визначене для модельного року, може бути виготовлене протягом попереднього календарного року. Рік моделі позначається останніми двома цифрами планованого року.

Правила нанесення символів СІN, їх розмір та розташування CIN на корпусі малого судна визначається згідно розділу 4 та пунктів 5.1 та 5.3 стандарту ISO 10087:2006.

З 1 грудня 2012 року при будівництві малих суден під технічним наглядом Регістра судноплавства України маркування на корпусі СІN коду є обов’язковим, за виключенням суден, побудованих до 01.12.2012 р.

Знаючи СIN, ви можете в сумнівних випадках перевірити оригінальність малого судна (тобто що воно було побудоване під технічним наглядом Регістра судноплавства України) або запросити інформацію про судно у фірми-виробника.

Перевірка справжності виготовлення малого судна під технічним наглядом Регістра судноплавства України може проводитися споживачем при внесені ідентифікаційного номеру корпусу малого судна (СІN) або номеру виданого сертифікату на сайті РУ по наступним параметрам: підприємство-виготовлювач, технічні дані, місце, дату побудови, модель та серійний номер малого судна.

Отримати консультацію щодо даного розділу Ви можете у відділі промисловості

Перейти до вмісту