Погодження проєктно-технічної документації суден

Регістр судноплавства України здійснює розгляд та схвалення (узгодження) проєктно-технічної документації.

Розгляд виконується згідно листа звернення у РУ.

Разом із заявкою на розгляд Регістру подається проєктна документація судна в побудові (plan approval documentation), яка дозволяє переконатися, що всі вимоги Правил Регістра стосовно даного судна виконані. Документація, що подається на розгляд, повинна подаватися, як правило, укомплектованою згідно з наведеним у розділі 4.2 частини І «Класифікація» Правил класифікації та побудови суден.

До початку переобладнання або відновлення судна, що класифікується або класифікованого Регістром необхідно подати на розгляд і схвалення технічну документацію по тим частинам корпуса, механізмів, пристроїв та обладнання, які підлягають переобладнанню або відновленню, а при наявності впливу переобладнання або відновлення на загальні технічні характеристики судна (міцність, остійність, надводний борт, маневреність і т.ін.) також відповідні розрахунки або обґрунтування і відкоректовані загальні матеріали й документи.

Схвалення Регістром проєктної документації не стосується елементів судна, конструкцій і обладнання, передбачених в ній, але які не є об’єктами технічного огляду Регістра і на які не поширюються вимоги Правил; схвалення документів не підтверджує відповідність їх вимогам нормативних документів, застосованих при їх розробці, інших чим вимоги Правил документів Регістра і узгоджених з Регістром нормативних документів, в частині регламентованій ними. Регістр не перевіряє правильність виконання розрахункових операцій при звичайних способах розрахунків, а також реалізації схвалених Регістром програм при розрахунках на ПК, а контролює лише кінцеві результати розрахунків.

Застосування і виконання Правил і додаткових вимог є обов’язком проєктних організацій, судновласників, судноверфей, а також підприємств, які виготовляють матеріали і вироби, на котрі розповсюджуються вимоги Правил і при цьому враховується що тлумачення вимог Правил та інших нормативних документів Регістру є компетенцією виключно Регістра.

Технічна документація повинна надаватися на розгляд Регістра комплектно і не менше ніж у 3-х примірниках(за дозволом Регістра можливе надання спершу 1-го примірника  з наданням інших після схвалення проєкту у цілому) з супроводжувальним листом із повним переліком документації що надається на розгляд і в якій повинні бути вказані: номер проєкту, тип, призначення і основні характеристики судна, а також інші відомості по судну, а бо про його переобладнання.

Надання документації проєкту частинами може бути дозволено Регістром, при цьому з першою частиною документації повинні бути надані загальносуднова специфікація і креслення загального розташування судна. Регістр України, тимчасово, здійснює прийняття технічної документації на розгляд виконаної у електронному вигляді, з обов’язковим надання її у паперовому вигляді, після схвалення у цілому, для постановки відповідних штампів про схвалення.

Більш детальну інформацію щодо даного розділу Ви можете отримати за телефоном: 044-321-18-81 та поштою: [email protected]  або у офісах Регістра Судноплавства України.

Перейти до вмісту