ОЛЕКСАНДР РІФФА: Я ЗАЛИШАЮ РЕГІСТР ЗІ ЗБЕРЕЖЕНИМ ФАХОВИМ КОЛЕКТИВОМ, У ПРИБУТКОВОМУ СТАНІ ТА З РЕАЛЬНОЮ ПЕРСПЕКТИВОЮ РОЗВИТКУ

5 квітня 2023 року Олександр Ріффа провів останню нараду у статусі Генерального директора Державного підприємства «Класифікаційне товариство «Регістр судноплавства України». У його останній робочий день пройшла селекторна нарада з керівниками структурних підрозділів, на якій було подякувано колективу за ефективну та злагоджену роботу протягом не легкої півторарічної співпраці, що припала на тяжкі воєнні часи.

9 листопада 2021 року наказом голови Державної служби морського та річкового транспорту України Олександр Ріффа був призначений виконуючим обов’язки генерального директора Регістра судноплавства України. Підприємство, з роботою якого він був добре знайомий у статусі заступника протягом попередніх чотирьох років, на початок листопада 2021 року перебувало у скрутному стані. Вперше за багаторічне існування Регістра діяльність класифікаційного товариства була збитковою. Згідно з аналізом проведеного внутрішнього аудиту це сталося через те, що у 2021 році Регістр відмовився від надання частини послуг на користь приватних структур і як наслідок – підприємство недоотримало дохід близька 15 млн.грн.

З перших днів роботи були застосовані оперативні управлінські заходи щодо ліквідації  збитковості, стабілізації фінансового стану підприємства та повернення державних коштів у доходну частину державного підприємства. Завдяки цьому, при збитку станом на 01.10.2021 в 11 млн.грн. всього за два місяців до кінця 2021 року розмір збитку було скорочено до 4,8 млн.грн. 

Більше того, за підсумками першого півріччя 2022 року Регістром судноплавства України було досягнуто прибутковий фінансовий результат. І це – під час воєнного стану і повномасштабної війни, під час масового відтоку фахівців з країни, під час призупинення судноплавства та роботи підприємств морської галузі на тимчасово окупованих територіях, під час суттєвого скорочення доходів Регістра від класифікаційної діяльності, технічного нагляду за суднами та  конвенційної сертифікації суден.

«З початком війни діяльність підприємства не призупинялась ані на день.  Регістр продовжував надавати послуги і виконувати замовлення, що надходили від клієнтів, незважаючи на загострення ситуації  в багатьох регіонах країни. Колектив працював і очно, і дистанційно, і у режимі неповного робочого дня, але з вірою у краще. Ефективна робота підприємства у найскрутніший для країни період – це колективна проміжна перемога усіх співробітників. Тому підтвердження – фінансовий результат Регістра за підсумками 2022 року: чистий прибуток у 1,3 млн.грн. і 26 млн.грн. сплачених податків у держбюджет», – зазначив Олександр Ріффа.

Новим викликом для Регістра судноплавства стала сфера діяльності, пов’язана з приєднанням ДП «Науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту України» до підприємства на підставі відповідного наказу Адміністрації судноплавства. Збитковий стан інституту і борги стануть навантаженням на фінансовий стан Регістра, проте керівництво у приєднанні бачить додаткові можливості для розширення сфери послуг Регістра. Відповідний план дій щодо максимально ефективного впровадження функціоналу інституту в структуру Регістра був розроблений та застосовуються певні кроки у його реалізації.

Перший квартал 2023 року Регістр також закінчив з позитивним фінансовим результатом: у порівнянні з відповідним періодом 2022 року доходи зросли на 8%, тобто – на 1 млн.грн., а у держбюджет сплачено податків на суму більше 5 млн. грн.

Важливий і неупереджений критерій ефективної роботи Регістра судноплавства України – міжнародний рейтинг. В 2022 році за опублікованими даними (White, Grey&Black List – WGB-List) Паризького меморандуму про взаєморозуміння держав прапора (Paris MoU) Регістр судноплавства України значно покращив показники та піднявся у рейтингу на три позиції, зайнявши 21-е місце із 33-х зазначених у цьому переліку класифікаційних товариств. Це – найвищий показник за останні роки. Він є свідченням правильних управлінських, організаційних рішень та фахової праці всього колективу, а також відповідального ставлення до роботи. 

За останній рік війни Регістр розширив спектр власних послуг, зокрема у галузі сертифікації. Як один з кроків до наближення членства України у Європейському Союзі була продовжена робота з синхронізації вітчизняних норм у сфері судноплавства з відповідними нормами ЄС. Підприємство гідно представляло інтереси України в межах співпраці з IMO, CESNI та Дунайською комісією. Правила Регістра актуалізовані відповідно до сучасних вимог Європейських Директив та стандартів, що застосовуються до суден внутрішнього водного транспорту.

У 2023 році Регістр судноплавства України повинен продовжити роботу, розпочату у 2022 році із Адміністраціями країн Євросоюзу для отримання визнання відповідно до Директиви (ЄС)2016/1629 відносно суден внутрішнього плавання. Це стосується і роботи з Морськими адміністраціями для отримання повноважень на проведення конвенційної сертифікації морських суден під їх прапором на відповідність вимогам Міжнародних конвенцій.

«Девіз Регістра судноплавства України – безпека понад усе. Принципи роботи нашого трудового колективу незмінні: якість, професійність, системність та амбіційність. Я пишаюся тим, що у найскладніший час для нашої держави та Регістра мені разом з командою вдалося мобілізувати усі сили, вберегти єдине державне підприємство, що надає класифікаційні та конвенційні послуги, від банкрутства та закласти фундамент для подальших успіхів відповідно до стратегії розвитку. Вдячний колективу за цю можливість і цей безцінний досвід. Влітку Регістр відзначатиме 25-річчя з дня заснування. Тож я бажаю, щоб цей ювілей підприємство відзначило з новими позитивними результатами і нашою спільною Перемогою над ворогом!», – підсумував Олександр Ріффа.

Link copied
Перейти до вмісту