Регістр судноплавства України

Технічний нагляд за суднами

Сертифікація систем управління безпекою та охорони суден

Визнання підприємств

Сертифікація продукції

Технічний нагляд за контейнерами

Сертифікація систем управління

Технічний нагляд за гідротехнічними спорудами

Технічний нагляд за промірними роботами

Ідентифікація малих суден

Робота з органами держави порту

Загальна інформація   |   Заявки   |   Класифікація   |   Малі судна   |   Пошук суден

Про контроль за шкідливими протиобростаючими системами на суднах

У відповідності з "Міжнародною Конвенцією про контроль за шкідливими протиобростаючими системами на суднах 2001 р.", з 01.01.2008 р. протиобростаючі системи (покриття) суден, що здійснюють міжнародні рейси, не повинні містити оловоорганічні з'єднання, що діють як біоциди. Захід в порти держав-членів ЄС суден, протиобростаючі системи яких не відповідають вказаним вимогам, з 01.01.2008 р. буде заборонений.

Міністерство транспорту і зв'язку  України уповноважило Регістр проводити огляди на відповідність вимогам Міжнародної конвенції про контроль за шкідливими протиобростаючими системами на суднах (2001) і видавати на судна Посвідчення відповідності протиобростаючих систем.  При рішенні питання про нанесення нових протиобростаючих систем, Регістр судноплавства України використовує послуги визнаних організацій  з перевірки і контролю якості підготовки  поверхні  і нанесення захисних покриттів.

Замовлення на протиобростаючу фарбу слід направляти підприємствам-виготовлювачам, продукція яких схвалена Регістром.  Підприємства-виготовлювачі лакофарбних матеріалів і підприємства, що здійснюють контроль за підготовкою та нанесенням протиобростаючої системи, повинні бути визнані РУ.

Огляди протиобростаючих покриттів на відповідність вимогам Конвенції прово-дитимуться РУ по заявках судновласників відповідно до положень "Руководства по техническому  наблюдению за постройкой судов изготовлением материалов и изделий" (Регістр судноплавства України, видання 2005 р.) та  "Руководства по  освидетельствованию противообрастающих систем на судах и  выдаче свидетельств"  (резолюція МЕРС.102(48) від 11.10.2002 р.)

Для уникнення претензій з боку портових влад держав - членів ЄС, суднам, що пройшли докування  після 1 січня 2003 року, рекомендується мати підтверджуючі документи  про нанесення на їх корпуси  протиобростаючої системи, яка  не містить або містить в межах нормованих "Руководством по освидетельствованию противообрастающих систем на судах и  выдаче свидетельств" оловоорганічних з'єднань,  що діють як біоциди.